• Príjem žiakov

Do reedukačného centra sa prijímajú chlapci na základe:

a) žiadosti zákonného zástupcu,

b) dohody so zariadením, v ktorom sa vykonáva rozhodnutie súdu,

c) neodkladného opatrenia súdu podľa osobitného predpisu,

d) rozhodnutia súdu o uložení ochrannej výchovy,

e) rozhodnutia súdu o uložení výchovného opatrenia,

f) rozhodnutia súdu o nariadení ústavnej starostlivosti.

Podmienky prijatia do zariadenia:

- Voľné miesto v zariadení
        - Ukončený 9. rok povinnej školskej dochádzky
        - Prijímajú sa iba chlapci vo veku od 15 do 18 roku, s intaktným intelektom alebo mentálnym postihnutím variantu A
        - Neprijímajú sa chlapci drogovo závislí, so závažnou duševnou poruchou, s mentálnym postihnutím stredne ťažkého a ťažkého stupňa.

Doklady, ktoré požadujeme pri príjme do zariadenia predložiť:

1. Žiadosť o umiestnenie /Vzor- Príloha č.1 alebo Žiadosť na stiahnutie v sekcii Dokumenty/.
        2. Rodný list - originál.
        3. Občiansky preukaz.
        4. Potvrdenie o výške aktuálneho príjmu rodičov respektíve zákonných zástupcov a príjem spoločne posudzovaných osôb.
        5. Vysvedčenie o ukončení ZŠ, resp. ŠZŠ – variant A /povinnosť 9. rokov školskej  dochádzky, s možnosťou ukončenia ZŠ v 6 - 8.ročníku/,  posledné vysvedčenie aktuálneho školského roka, resp. výpis známok.  /Zákonný zástupca, resp. opatrovnícke zariadenie je povinné pri prestupe odhlásiť žiaka z predchádzajúcej školy/.

6. Psychologické vyšetrenie, diagnostika /pokiaľ je k dispozícii/.

7. Potvrdenie ošetrujúceho lekára, že netrpí závažným ochorením, /alergie, epilepsia, iné duševné ochorenia /, ktoré by mu  bránilo vo výučbe a pobyte v zariadení.

8. Zdravotný záznam, preukaz poistenca, potvrdenie o preventívnej stomatologickej prehliadke, potvrdenie o dezinfekčnosti prostredia.

9. Rozhodnutie príslušného súdu o nariadení ústavnej starostlivosti, ochrannej výchovy, neodkladného, alebo výchovného opatrenia s vyznačením právoplatnosti, /podaný návrh na zmenu zariadenia/.

V prípade dobrovoľného pobytu na žiadosť zákonného zástupcu sa bod 9 vypúšťa.

Úhrada nákladov za pobyt :

1. Mesačnú úhradu nákladov za pobyt dieťaťa v špeciálnom výchovnom zariadení tvorí 30-násobok dennej sadzby za stravovanie dieťaťa za dni, počas ktorých bolo umiestnené v špeciálnom výchovnom zariadení; úhrada za mesačné vreckové dieťaťa podľa § 127 ods. 2 školského zákona.

2. Mesačnú úhradu nákladov za pobyt dieťaťa v zariadeniach podľa odseku 1 je povinný platiť zákonný zástupca alebo fyzická osoba, ktorá má voči dieťaťu vyživovaciu povinnosť. Úhradu nákladov platí povinný na účet zariadenia do 15. dňa nasledujúceho mesiaca.

3. Povinný neplatí úhrady za pobyt dieťaťa v zariadení podľa odseku 1, ak jeho príjem a príjem osôb, ktorých príjmy sa spoločne posudzujú, je nižší alebo sa rovná sume životného minima ustanoveného osobitným predpisom.

Túto skutočnosť povinný preukazuje pri prijímaní mladistvého do Reedukačného centra. Ak dôjde k zmene v príjme, je povinný túto skutočnosť písomne oznámiť Reedukačnému centru.

4. Mesačnú úhradu nákladov za pobyt dieťaťa v zariadení určí zariadenie v sume, ktorá sa rovná sume výživného určeného právoplatným rozhodnutím súdu, ktorý nariadil ústavnú starostlivosť alebo uložil ochrannú výchovu.

• Reedukačné centrum
        • +421475522587, 0918 366 938